E-2 Yatırımcı Vizesi: Amerika’da Yatırım Yapmak-I

Onal Gallant & Partners
2 min readMar 28

--

E-2 Yatırımcı Vizesi Nedir?

E-2 Yatırımcı Vizesi Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli şartları sağlayarak yatırımda bulunmak isteyen anlaşmalı ülke vatandaşlarının başvurabileceği vize türüdür. E-2 Yatırımcı Vizesi göçmen olmayan vizeler kategorisine girmektedir. E-1 vizesinin uluslararası ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen kişilere verilmesine nazaran E-2 Yatırımcı Vizesi ABD’de yatırım yapmak isteyen kişilere verilmektedir. İlk cümlede bahsettiğimiz “anlaşmalı ülke vatandaşı olmak” şartındaki anlaşmalı ülkelerin listesine ABD Dışişleri Bakanlığı resmî web sitesinden ulaşmak mümkündür. Türkiye de E-2 Yatırımcı Vizesi için ABD ile ticari anlaşması olan ülkelerden birisidir. Türkiye’ye ek olarak Azerbaycan, Bosna Hersek, Kazakistan ve Arnavutluk gibi ülkeler de bu ticari anlaşma kapsamında olan ülkelerden bazılarıdır.

E-2 Vizesinin Özellikleri ve Sağladığı Yararlar Nelerdir?

- E-2 Yatırımcı Vizesi anlaşmalı ülke vatandaşı olan kişinin ABD’de yatırım yapmasını ve yatırımını yönetmesini sağlamaktadır.

- E-2 Vizesi sahibi kişiler yatırımları şartlara uygun olarak devam ettiği sürece vizelerini bir sınırlama olmaksızın uzatabilmektedir.

- E-2 Yatırımcı Vizesi sahibi kişilerin eşinin ve 21 yaş altındaki bekar çocuklarının da bu vize ile Amerika Birleşik Devletleri’ne gelmeleri mümkündür. Ayrıca E-2 vizesi sahibi kişinin eşi de Amerika’da çalışma hakkına sahip olmaktadır.

  • E-2 vizesi sahibi yatırımcılar, aynı ülkenin vatandaşı olması koşuluyla, işletmeleri için önemli gördüğü çalışanlarını ve yöneticilerini de bu vize kapsamında Amerika’ya getirebilmektedir.

Profesyonel Desteğe mi İhtiyacınız Var?

Onal Gallant&Partners, Gayrimenkul Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Aile Yoluyla Göçmenlik, Çalışma ve Yatırım Yoluyla Göçmenlik ve ABD Vize Süreçleri konularında uzman bir hukuk bürosudur. Amerika’da şirket kurulması ve ABD’de gayrimenkul satın alınmasından, marka tescili ve Green Card çekilişlerine kadar geniş bir yelpazede güvenilir bir temsil ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Onal Gallant&Partners’ın tüm ofislerinde görev yapan her biri alanının uzmanı, güncel mevzuat ve uygulamalar hakkında derinlemesine bilgi ve tecrübe sahibi olan saygın ve dinamik hukukçulardan oluşan ekibi saydığımız bu alanları ilgilendiren tüm hukuki problemlerinizin çözümü ve ABD’de hayata geçirmek istediğiniz projelerinizin finansal olarak en etkin şekilde ve sorunsuz süreçlerle yönetilmesi konusunda sizlere yardımcı olmaya hazırdır.

Uzmanlık ve uygulama alanlarımızdaki konularla ilgili olarak en çok merak edilen sorulara verdiğimiz cevapları, sürekli değişen ve güncellenen yasal düzenlemeler ve idari tasarruflarla ilgili haberleri ve bilgilendirme amaçlı videolarımızı ve bloglarımızı ziyaretçilerimizle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamdaki yayınlarımızı www.ogplawfirm.com web sitemizden, Facebook, Instagram, Twitter, Quora, LinkedIn ve Medium hesaplarımızdan, Youtube Kanalımız ve Türkçe, İngilizce içeriklerimizden takip edebilirsiniz.

Ayrıca ofisimize e-mail veya telefonla doğrudan ulaşabilirsiniz.

--

--

Onal Gallant & Partners

With offices in New York City, New Jersey, and Texas, we advise businesses and individuals on Corporate and Immigration Law, Business Law, and Real Estate Law.